16 | 04 | 2024

В ЦПО ГОТУЮТЬСЯ НЕ ТІЛЬКИ ДО «ДЖУРИ». Учнівська молодь Дарницького району активно бере участь в тренінгах

Поки частина депутатів Дитячого парламенту брала участь в тренінгу з фінансової грамотності в Центрі сім’ї Дарницького району інші представники Парламенту та Дарницької районної ради старшокласників «СТРІЛА» взяли участь в майстер-класах, тренінгах, що були організовані в Центрі позашкільної освіти. До Центру завітала й інша учнівська молодь закладів освіти Дарницького району та їхні батьки.

В рамках підготовки до Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в актовій залі ЦПО відбувся майстер-клас з хортингу, який провів президент київського спортивного клубу «Хортинг» майстер спорту з хортингу Богдан Петренко.

Діти – учасники майстер-класу, після інструктажу та вступних вправ провели поєдинки з фехтування на «шаблях». Цей спортивний пневматичний надувний снаряд має довжину 95 сантиметрів і складається з ручки довжиною 15 сантиметрів та пневматичного резинового балону в тканинній оболонці довжиною 80 сантиметрів.

«Лупцювали» один-одного як справжні лицарі у справжніх поєдинках. Окрім «холодної зброї» лицарі перед турніром обов’язково одягали шолом жовтого або темно-синього кольору з захисною маскою для обличчя.

Азарту дітей та бажання перемогти не було меж. Навіть одну надувну «шаблю» зламали! За поєдинками зі своїми помічниками спостерігав і керував процесом Богдан Петренко.

До речі, фехтування є невід’ємною частиною хортингу, як комплексного виду єдиноборства, покликаний виховувати культуру поводження з холодною зброєю. Цей розділ складається з декілька дисциплін, одна з них «Пневматична зброя». Тобто, це повноконтактні поєдинки із застосуванням пневматичної зброї, тренінг з якою, власне, і провів Богдан Петренко.

НАША ДОВІДКА

Хортинг – вид спортивних єдиноборств, створений в Україні. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій.

Засновники цього виду спортивного єдиноборства пояснюють, що слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця на Дніпрі, де розташовувався один із укріплених осередків Запорозької Січі.

У 2009 році, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, офіційно визнало хортинг як вид спорту.

В іншій аудиторії ЦПО відбувався тренінг з надання першої долікарської допомоги.

Його проводила керівник гуртка долікарської допомоги ЦПО Яна Бірюкова. Вона, спочатку, обговорила з групою юнацької молоді способи надання першої долікарської допомоги, а потім показала як правильно це робити.

Учасники тренінгу мали змогу набути практичних навичок надання першої долікарської допомоги при різних видах травмування. У результаті тренінгу його учасники визначили та опрацювали адекватні дії в ситуаціях травмування людей, зокрема переломів кінцівок, зупинки кровотечі, обговорили способи рятування себе та надання допомоги оточуючим без загрози для власної безпеки.

Група дітей та юнаків отримала початкові, але такі необхідні знання та вміння щодо надання першої допомоги травмованим людям. Адже спочатку на місці пригоди опиняються не працівники швидкої чи лікарі, а звичайні люди, і не тільки дорослі, а й діти. Саме вони можуть відразу правильно зреагувати і надати першу допомогу, необхідну для збереження життя людини до прибуття спеціалістів.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://druo.inet.ua/images/2018/parlament/09

Інф. Прес-комітету ДПДР

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

Останні документи

Розпорядження Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 20.12.2023 № 856 "Про закріплення за закладами дошкільної освіти Дарницького району міста Києва території обслуговування"

Розпорядження Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 20.12.2023 № 856 "Про закріплення за закладами дошкільної освіти Дарницького району міста Києва території обслуговування"

Розпорядження Дарницької РДА від 04.10.2022 № 431 "Про визначення розміру плати для батьків за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти Дарницького району м.Києва"

Розпорядження Дарницької РДА від 04.10.2022 # 431 "Про визначення розміру плати для батьків за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти Дарницького району м.Києва". 

Наказ № 33 від 31.01.2022 Про режим роботи управління освіти Дарницької районної в місті Киеві державної адміністрації на період дії карантину

Наказ № 33 від 31.01.2022 Про режим роботи управління освіти Дарницької районної в місті Киеві державної адміністрації на період дії карантину

Наказ № 247 від 14.05.2021 "Про визначення відповідальної особи в управлінні освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації за завантаження наборів даних"

Наказ № 247 від 14.05.2021 "Про визначення відповідальної особи в управлінні освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації за завантаження наборів даних"

Розпорядження Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 23.02.2021 № 86 Про визначення розміру плати для батьків за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти та школі-дитячому садку І ступеня Пролісок Дарницького район

Розпорядження Дарницької районної  в місті Києві державної адміністрації від 23.02.2021 № 86 "Про визначення розміру плати для батьків за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти та школі-дитячому садку І ступеня "Пролісок" Дарницького району м.Києва"

Розпорядження вд 18.02.2021 № 75 Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Дарницького району міста Києва територій обслуговування

Розпорядження вд 18.02.2021 № 75 Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Дарницького району міста Києва територій обслуговування