- Деталі
-
Опубліковано: Четвер, 26 жовтня 2023 18:43
Національний музей Революції Гідності за підтримки Українського культурного фонду реалізує нині унікальний диджитал проєкт доповненої реальності «Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану».
«Цьогоріч 10 років Революції Гідності, і попри війну ми просто мусимо зробити все від нас можливе, щоб належно відзначити ці події», зазначають у музеї.
Проєкт передбачає створення комплексу історичних об’єктів доповненої реальності в ключових місцях Революції Гідності. Про кожен об’єкт буде довідка з документальними світлинами, на яких є цей об’єкт - все буде інтегровано у зручний інтуїтивний інтерфейс. Це надає змогу побачити у 3D-графіці найвідоміші об’єкти і місця на Майдані Незалежності.
Лідери учнівського самоврядування Дарницького району нещодавно взяли участь у «таємному» тестуванні зазначеного проєкту.
При чому, вони не лише тестували цифровий мобільний додаток, а й робили поради фахівцям музею як зробити проєкт доповненої реальності ще цікавішим.
Більшість із лідерів мішки та бочки на Майдані бачили лише на фото, а про Євромайдан знають з підручників та розповідей батьків, однак тепер мають власні враження від революційного міста, бо спробували зробити світлини «на барикадах», погуляли територією Мистецького Барбакану.
Поки що, пам’ятки Революції Гідності можна побачити зі смартфона й, до того ж, лише у секретних місцях. Тобто уже незабаром усі, хто має смартфон та бажання скористатися мобільним додатком, зможуть «побачити» ключові локації Майдану – барикади революційних часів у просторі сучасного міста, сфотографуватися у наметовому містечку й не тільки.
Завідувачка відділу військово-патріотичного напряму ЦПО Олеся Ковалевська, яка очолювала делегацію дарницьких лідерів і робила світлини з цього заходу розповіла про особливості культпоходу до Національного музею Революції Гідності.
«Спершу у нас була невеличка екскурсія біля експозиції «Мальована історія Майдану», яку для лідерів провела гід музею Вікторія Бойко. А далі почалось безпосередньо тестування додатку: з нами працювали Ксенія Дворнікова – завідувачка відділу розвитку та комунікацій музею та Анастасія Гайдукевич-Качуро - історик, науковий співробітник Національного музею Революції Гідності. Після, власне, тестування, наших лідерів запросили обговорити враження в інфоцентрі Музею Майдану. Розмова була жвавою і дуже продуктивною, обидві сторони залишилися задоволені висновками і результатом спільної роботи».
Нині фахівці музею із своїми партнерами продовжують удосконалювати проєкт доповненої реальності і планують представити його для широкого загалу напередодні 10-ї річниці Революції Гідності. Отже, робота над проєктом триває, а сам він обіцяє стати дуже цікавим і унікальним. Чекаємо на повний запуск проєкта, щоб ознайомитися зі всіма можливостями цього мобільного додатку.