- Деталі
-
Опубліковано: Середа, 06 вересня 2023 10:01
За статистикою майже 1,5 мільйони дітей не вчились наживо з 24 лютого 2022. Це вражаюча цифра. І дуже сумна. Але й вражає кількість інструментів, які з’явились в допомогу українським учням і вчителям спочатку через ковід, а тепер через вторгнення. Чи є приклади таких різких стрибків розвитку форм продовження навчання в інших країнах? Пишаємося, що до адаптації освітнього процессу доклали руку і попрацювали й дарницькі вчителі.
Станом на зараз в Дарницькому районі функціонує і надає освітні послуги здобувачам освіти за різними формами 41 заклад загальної середньої освіти комунальної форми власності. Звичайно в пріоритеті залишається очна форма навчання. Але ж ситуація, нажаль, поки що не дозволяє перейти повністю на офлайн. Враховуючи потужність укриттів та можливості вести безпечний освітній процес, 24 школи Дарницького району навчають діток в одну зміну, 17-ть - у дві зміни з підзмінками. У 3-х школах функціонують дистанційні класи.
Найголовніше, що впливало на прийняття рішення керівництвом закладу щодо обрання форми навчання в умовах воєнного стану - це, звісно, безпека дітей та педагогічного складу. Тому освітній процес в школах Дарниці запроваджено тільки в межах розрахункової місткості найпростіших укриттів.
Наразі навчання дітей організовано за наступними формами навчання:
- очною;
- індивідуальною (сімейна, екстернат, педагогічний патронаж);
- дистанційною (за потреби);
- комбінований формат.
Багато питань задають батьки щодо продовження «Нової української школи» (НУШ). НУШ продовжує реалізацію концепції на території Дарницького району! Учителі та учні 7-х класів шкіл І-ІІІ ступенів №309, І-ІІІ ступенів №266 продовжують участь в інноваційному освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою: «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Пріоритетними напрямами освітньої діяльності залишається продовження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впровадження у 5-6 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти.