Я - лідер!

Опубліковано: Неділя, 18 вересня 2011 19:41

Умови проведення міського конкурсу для старшокласників «Я – ЛІДЕР!»

1. Загальні положення

1.1. Лідерство – не просто модне в сучасному світі явище, яке є запорукою успішності. Бути лідером – означає вміти усвідомлювати свою унікальність, а не шукати засобів для маніпулювання іншими. Лідер – не обов’язково людина, що веде за собою маси. Суть перетворення в лідера полягає в тому, щоб відкрити свій потенціал, стати самим собою та ефективно використовувати свої здібності.

1.2. З метою розкриття лідерських та творчих здібностей молоді, активізації роботи шкільного учнівського самоврядування столиці Київською міською радою старшокласників започатковано соціально-діловий   проект - Міський конкурс для старшокласників «Я - лідер!» (далі – конкурс), спрямований на виявлення первинного лідерського потенціалу учасників,  визначення лідерських здібностей, удосконалення навичок організаційної індивідуальної та групової роботи, пошук інноваційних форм та методів діяльності учнівського самоврядування.

1.3. Конкурсні завдання засновані на груповій та індивідуальній роботі. Конкурсанти вчаться усвідомлювати себе, свої цілі та цінності, брати відповідальність за свої досягнення, розуміти свої помилки та використовувати свої переваги та організовувати ефективну роботу команди однолітків.

2. Мета та завдання конкурсу

2.1. Сприяти виявленню та розвитку лідерського, організаторського та інтелектуально-творчого потенціалу підлітків.

2.2. Активізувати інноваційну діяльність учнівської молоді, оптимізувати форми і методи роботи з лідерами учнівського самоврядування, педагогами та батьками, сприяти розвитку молодіжного лідерського руху в Україні.

2.3. Навчити підлітків ставити та досягати цілі, відкривати та примножувати лідерські та партнерські якості.

2.4. Сприяти розвитку успішної особистості з активною та відповідальною   життєвою позицією.

Завдання конкурсу:

2.5. Виявлення первинного рівню знань старшокласниками свого особистого лідерського потенціалу.

2.6. Набуття учасниками конкурсу навичок:

- грамотної постановки цілей та пошуку внутрішніх ресурсів для їх досягнення;

- роботи в команді та створенню гармонійних стосунків з однолітками та дорослими;

- усвідомлення використання певних стилів лідерства залежно від поставлених цілей;

- оцінки своїх дій через критерії результативності;

- розподілу та плануванню свого часу (таймменеджмент)

- підвищення особистої конкурентоспроможності;

- виявлення позитивного досвіду із помилок та досягнень;

- створення команди та управління командними стосунками, розробки та реалізації загального командного проекту;

- аналізу своїх бажань та прагнень, пошуку ефективних рішень, спрямованих у майбутнє.

3. Учасники Конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються учні 9-11-х класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів м. Києва.

4. Порядок і терміни проведення конкурсу.

4.1. Конкурс проводиться поетапно:

І етап – заочний – 1 вересня – 10 жовтня 2011 року. Розповсюдження через районні ради старшокласників, сайт Учнівської ліги Києва та інші соціальні мережі Умов міського конкурсу «Я – лідер!» та анкети учасника міського конкурсу «Я - лідер»; виявлення за допомогою анкетування в учнівських колективах ЗНЗ старшокласників, які зацікавлені щодо участі у конкурсі; запрошення за результатами анкетування до участі у ІІ етапі 150 учасників.

4.2. ІІ етап – 10 жовтня – 22 жовтня 2011 року. Проводиться на базі Київського Палацу дітей та юнацтва у формі творчої презентації «Візитна картка». За результатами ІІ етапу до участі у ІІІ етапі запрошується 100 учасників.

4.3. ІІІ етап - 22 жовтня – 29 жовтня 2011 року. Проводиться на базі Київського Палацу дітей та юнацтва у формі командної гри «Екстремальна ситуація». За результатами ІІІ етапу до участі у ІV етапі запрошується 70 учасників.

4.4. ІV етап – 29 жовтня – 5 листопада. Проводиться на базі Київського Палацу дітей та юнацтва у формі рольової гри «PR-менеджмент». За результатами ІV етапу до участі у V етапі запрошується 30 учасників.

4.5. V етап - 5 листопада – 12 листопада. Проводиться на базі Київського Палацу дітей та юнацтва у формі ділової гри «Вернісаж лідерських ідей». За результатами V етапу журі визначає 10 фіналістів.

5. Організатори та оргкомітет конкурсу

Організаторами конкурсу є Головне управління освіти та науки м. Києва, Київський Палац дітей та юнацтва, Київська міська рада старшокласників, Кондитерська компанія «АВК».

Загальне керівництво підготовкою та проведенням конкурсу здійснюється організаційним комітетом, який формується Головним управлінням освіти та науки м. Києва та Київським Палацом дітей та юнацтва (додаток № 1).

6. Журі конкурсу

Журі міського конкурсу «Я – лідер!» формує Головне управління освіти та науки м. Києва та Київський Палац дітей та юнацтва (додаток № 2)

7. Інформаційні партнери конкурсу

8. Критерії оцінювання та вимоги до конкурсантів:

- Лідерські, організаційні та творчі здібності учасників;
- Етичність викладення матеріалу та культура мовлення;
- Оригінальний творчий підхід до виконання конкурсних завдань;
- Неухильне дотримання регламенту та умов конкурсу під час виступів та виконання завдань.

9. Підведення підсумків і  нагородження переможців та  фіналістів Конкурсу.

Журі згідно з критеріями оцінювання за сумою балів у конкурсі визначає переможців конкурсу та присуджує перше, друге та третє місця. Кожен фіналіст стає лауреатом міського конкурсу. Усі учасники V етапу конкурсу нагороджуються заохочувальними призами від організаторів конкурсу та дипломами Головного управління освіти і науки. Фіналісти міського конкурсу нагороджуються цінними подарунками від організаторів конкурсу та грамотами Головного управління освіти і науки.


Додатково: оргкомітету конкурсу,  журі конкурсу, анкета учасника - переглянути